sobota, 14 stycznia 2017

Pierwsze miesiące 2017 z Albatrosem

Albatros to jedno z tych wydawnictw, po których książki sięgam z wielką przyjemnością. Wśród wydawanych przez niego tytułów pojawiają się moi ulubieni autorzy- Child, Coben, Musso. Dziś chciałabym Wam pokazać kilka tytułów, na które czekam z wielką niecierpliwością. Jestem przekonana, że Wy też powinniście się za nimi rozglądać :)


Maya Stern, była oficer sił specjalnych, niedawno powróciła do domu z misji w Iraku. Pewnego dnia zamontowana w jej domu ukryta kamera, mająca śledzić zachowanie opiekunki dwuletniej Lily, ukochanej córeczki Mai, nagrywa filmik z udziałem bawiącej się dziewczynki i jej ojca. Wszystko byłoby w jak najlepszym porządku, gdyby nie fakt, że Joe został brutalnie zamordowany dwa tygodnie wcześniej. Wytrącona z równowagi kobieta zastanawia się nad tym, co przed chwilą zobaczyła. Czy może uwierzyć w to, co widziała? Ale to przecież by oznaczało, że Joe żyje. Czy to w ogóle możliwe? Była przecież naocznym świadkiem jego zabójstwa, a po wszystkim zorganizowała mu pogrzeb. Aby znaleźć odpowiedzi na nurtujące ją pytania, Maya musi uporać się z mrocznymi tajemnicami własnej przeszłości. Gdy tego dokona, będzie zmuszona stawić czoła nieprawdopodobnej i niekoniecznie przyjemnej prawdzie o swoim mężu… i o sobie.Wszyscy znamy takie pary jak Jack i Grace: on jest przystojny i bogaty, ona czarująca i elegancka. Chciałoby się poznać Grace nieco lepiej, ale to niełatwe, bo Jack i Grace są nierozłączni. Niektórzy nazwaliby to prawdziwą miłością. 

Wyobraź sobie uroczystą kolację w ich idealnym domu, miłą konwersację, kolejne kieliszki dobrego wina. Oboje wydają się w swoim żywiole. Przyjaciele Grace chcieliby zrewanżować się lunchem w przyszłym tygodniu. Ona chętnie przyjęłaby zaproszenie, ale wie, że nigdy z nimi nie wyjdzie. Ktoś mógłby spytać, dlaczego Grace nigdy nie odbiera telefonów, nie wychodzi z domu, a nawet nie pracuje. I jak to możliwe, że gotując tak wymyślne potrawy, w ogóle nie tyje? I dlaczego w oknach sypialni są kraty? Doskonałe małżeństwo czy perfekcyjne kłamstwo?


Tracy Crosswhite przez lata kwestionowała fakty dotyczące zniknięcia jej siostry. Nie wierzy, że Edmund House, przestępca seksualny oskarżony i skazany za zamordowanie Sary, jest faktycznym sprawcą tej zbrodni. Licząc, że uda jej się odnaleźć prawdziwego mordercę i wymierzyć sprawiedliwość, Tracy wstępuje do policji i zostaje detektywem w wydziale zabójstw w Seattle, poświęcając się bez reszty tropieniu przestępców.

Gdy ciało Sary zostaje odnalezione w pobliżu ich rodzinnego miasta na północy Gór Kaskadowych w stanie Waszyngton, Tracy ze zdwojoną energią rzuca się w wir pracy, by odnaleźć odpowiedzi na pytania, które dręczą ją od lat. Szukając prawdziwego zabójcy siostry, odkryje tajemnice, które podważą jej wspomnienia z przeszłości, i otworzy drzwi śmiertelnemu niebezpieczeństwu.
Na wieść o śmierci bajecznie bogatego i otoczonego aurą tajemniczości ojca Maia D'Aplièse i jej pięć sióstr, wszystkie adoptowane przez Pa Salta jako małe dziewczynki, spotykają się w domu, w którym spędzały dzieciństwo. „Atlantis” – to wspaniały zamek położony nad brzegiem Jeziora Genewskiego. Każda z dziewcząt otrzymuje wskazówkę, która pozwoli jej odkryć istotę dziedzictwa otrzymanego w spadku po ukochanym ojcu. Maię tropy wiodą do zrujnowanej willi w Rio de Janeiro, gdzie poznaje historię swojej przodkini z czasów Belle Époque, pełnej pasji Izabeli Bonifacio. Elementy zagadkowej układanki zaczynają powoli tworzyć całość.

Wierzymy w uczciwość i mądrość sędziów. Ich rzetelność i bezstronność stanowią podstawę całego systemu sądownictwa. Ufamy, że zagwarantują nam sprawiedliwe procesy, chroniąc prawa wszystkich stron postępowania, karząc tych, którzy czynią źle, i nadzorując prawidłowe i sprawne funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości. Ale co się dzieje, gdy sędzia nagina prawo lub bierze łapówki? Lacy Stoltz bada prawidłowy przebieg procesów sądowych na Florydzie. Jest prawniczką, a nie policjantką, do jej obowiązków należy odpowiadanie na skargi dotyczące przebiegu postępowania sądowego. Po dziewięciu latach pracy w komisji, wie, że powodem większości problemów jest niekompetencja. Ale afera korupcyjna w końcu trafia na jej biurko.
Czy któraś z tych powieści wpadła Wam w oko? 

10 komentarzy:

 1. Szczerze pisząc, każda z tych książek trafia w moje czytelnicze gusta, więc z wielką chęcią przeczytałabym każdą z nich :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wydają masę książek, bo na wielu blogach ostatnio Albatrosa zapowiedzi, ale wciąż spotykam nowe ;) Grób mojej siostry brzmi intrygująco i przerażająco zarazem ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie zaintrygowało Siedem sióstr :) A co z nowym Jackiem Reacherem? Kiedy? Bo nie mogę się doczekac... :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja czekam na Sparksa :) i już się nie mogę doczekać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Sparks, Paris, Dugoni i Musso ! <3

  OdpowiedzUsuń
 6. Grób mojej siostry zapowiada się ciekawie. No i Coben!

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja bardzo chciałabym przeczytać powieść Cobena :D Nigdy nie miałam styczności z tym autorem, a słyszałam, że świetnie pisze :)
  Pozdrawiam! Dolina Książek

  OdpowiedzUsuń
 8. Albatros szykuje naprawdę świetne premiery w tym roku i muszę przyznać, że najchętniej przeczytałabym każdą z wymienionych przez Ciebie książek :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Powieści Harlana Coben są u mnie zawsze mile widziane :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Czekam na Cobena z niecierpliwością :-)

  OdpowiedzUsuń

Kochani, jest mi niezmiernie miło gościć Was na mojej stronie :) Bardzo chętnie zajrzałabym do każdego, dlatego proszę, zostawcie kilka słów, które naprowadzą mnie na Wasz trop :)