środa, 3 grudnia 2014

Tanie czytanie

Proponowane w księgarniach ceny mogą naprawdę przerazić czytelnika i skutecznie odstraszyć od chęci zakupu. Z doświadczenia wiem jednak, że czytanie nie musi być drogą przyjemnością. Sama bardzo lubię kolekcjonować książki, dlatego też często szukam sposobów, które pozwolą mi nabyć interesujące egzemplarze za niewielkie pieniądze.

 Jedną z najczęściej wybieranych przeze mnie możliwości jest wykorzystanie stron typu Olx, Gumtree, czy też po prostu Allegro. Serwisy te zrzeszają mnóstwo osób, które często chcą odsprzedać książki za symboliczne kwoty, wielokrotnie również dopuszczają możliwość negocjowania ceny. Bardzo lubię wyszukiwać książki na Allegro i z pasją oddaję się przeróżnym licytacjom. Wiele razy udało mi się zdobyć ciekawą lekturę, wygrywając z osobami, które ustawiły poprzeczkę cenową niżej ode mnie. Ostatnio odkryłam także, że na Facebooku istnieją grupy, których członkowie chętnie oddają niepotrzebne im już książki za darmo- wystarczy jedynie na bieżąco śledzić wpisy użytkowników i pokryć koszt przesyłki.

Cenię sobie używane książki, które często przechodzą z rąk do rąk. Takie egzemplarze zazwyczaj mają bardzo bogatą historię. Chcąc nabyć takie książki, możemy skorzystać z różnego rodzaju antykwariatów i komisów. Tanie powieści coraz częściej pojawiają się także w sklepach z używaną odzieżą. Poszukiwaczom polecam ponadto sklepy i stoiska oferujące pozycje z drugiej ręki- w ten sposób również możemy sporo zaoszczędzić.

Coraz popularniejsze, szczególnie w większych miastach, stają się sklepy z tanimi książkami. Znajdziemy tam różne końcówki serii i książki, które są na rynku już od kilku lat. W takim miejscu możemy też kupić  taniej nowości wydawnicze.

Wiele osób uaktywnia się w czasie wyprzedaży, czy przecen. Warto pamiętać, że takie akcje prowadzone są również przez księgarnie, które od czasu do czasu próbują wyprzedać końcówki, żeby zrobić miejsce na nowości.

Czasami tanie książki można znaleźć w nietypowych miejscach, takich jak np. supermarkety. Regularnie do oferty wprowadza je przede wszystkim Biedronka, Tesco, lub Intermarche. 

Ostatnią propozycją jest kupowanie książek … w bibliotekach. Zazwyczaj za darmo lub za symboliczną złotówkę możemy stać się właścicielami książek ustawionych na specjalnych regałach. Często w tym miejscu można znaleźć prawdziwe perełki, trzeba jedynie mieć trochę chęci, żeby ich poszukać.

Wolny czas chętnie poświęcam na wyszukiwanie powieści ulubionych autorów. Licytowanie na Allegro sprawia mi prawdziwą przyjemność, a wiele wartościowych pozycji w mojej biblioteczce pochodzi właśnie stamtąd. Regularnie zaglądam także do księgarni i sklepów z tanimi książkami. Mówią, że dla chcącego nie ma nic trudnego- trzeba jedynie chcieć ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Kochani, jest mi niezmiernie miło gościć Was na mojej stronie :) Bardzo chętnie zajrzałabym do każdego, dlatego proszę, zostawcie kilka słów, które naprowadzą mnie na Wasz trop :)